karbon film , karbonik film , halı ısıtma , parke ısıtma , ayak ısıtma , zemin ısıtma , ılık zemin , ayna ısıtıcı , halı soba
Anasayfa Isıtma Folyosu Isı Yalıtımı Termostatlar  
ANA SAYFA  
Karbon Film Nedir?  
Karbon Film Çeşitleri  
Kullanım Yerleri  
Parke Altı Isıtma  
Halı / PVC altı Isıtma  
►Yat Yerden Isıtma  
►Sertifikalarımız  
►Ayna Buğu Önleme  
►Ev Isıtma  
►İşyeri Isıtma  
►Film Altı Yalıtım  
►Termostatlarımız  
►Isıtma Panoları  
►Cami Halı Altı Isıtma  
Sera Isıtma  
Kış Bahçesi Isıtma  
►Balkon Isıtma  
Halı Soba  
►Ayak Sobası  
►Biber Kurutma  
Karbonik Radyatör  
►Cami Isıtma Şartnamesi  
►Montaj/Kullanım Klavuzu  
►Ana Okulu Isıtma  
Butik Otel Isıtma  
Yerden Isıtma Sistemleri  
Yerden Isıtma Nedir?  
►Karbon Film ve Sağlık  
Hizmet Standartlarımız  
E-Bröşürler(PDF)  
Yeni Ürünler  
Hizmetlerimiz  
Hakkımızda  
Diğer Sitelerimiz  
►Basında Firmamız.  
Bayilerimiz  
Referanslarımız  
Sık Sorulan Sorular  
   

 

 
   
   
yerden ısıtma çözümleri  
   
   
alüminyum radyatör , aluminyum radyatör , aluminyum banyopan , aluminyum havlupan  
   
 

 

 Karbon ısıtma filmi , parke altı ısıtma , kış bahçesi ısıtma , cami ısıtma , ayna ısıtma , buğu önleme ,Zeminden/tabandan Isıtma, Duvardan Isıtma, Tavandan Isıtma, Yerden Soğutma, Duvardan Soğutma, Tavandan Soğutma, Yerden ısıtma-soğutma, fan-coil cihazları (yer,duvar,gömme duvar,gizli tavan, 4 yana üflemeli,tavan  ve hava kanallı tipleri ) ile akuple çalışan ,komple ısı pompası çözümleri sunuyoruz. Havadan suya , sudan suya yada topraktan suya ısı pompası müşavirlik , enerji verimliliği çalışması ve taahhüdü ana faaliyet konularımızdır.

  ........... Karbonik ısıtma...

Karbonik / Karbon Isıtma Filmi Altına Döşenmesi Gerekli Isı Yalıtımı ve Özellikleri

 

.Karbon ısıtma filmlerimizin altına ısı yalıtımı muhakkak uygulanmalıdır. Isı yalıtımı uygulanmaz ise daha fazla elektrik tüketimi oluşacaktır.

Karbon ısıtma filmlerinin altında kullanılan yalıtım malzemesinin bir tarafı alüminyum film ile kaplanmış olmalıdır.

Firmamız tarafından uygulanan ısıtma sistemlerinin tamamında ısı yalıtımı uygulanır.

karbonik film ile ısıtma uygulaması , karbon film altı ısı yalıtımı , alüminyumlu ısı yalıtımı , karbonik ısı yalıtımı

 

Isı yalıtımı daha az enerji ve daha az elektrik harcamanın birinci kuralıdır

 

karbonik filmle ısıtmada ısı yalıtımı , alüminyum lamineli ısı yalıtımı

Aluminyum Folyolu ISI YALITIMI

 Karbon ısıtma filmlerinin altında muhakkak suretde aluminyumlu yalıtım kullanılmalıdır.

 Aluminyumlu yalıtım kullanıldığında % 15-20 civarında enerji tüketimi azalacaktır , çünkü zemine ısı aktarımı duracaktır.

 Karbonik ısıtma filmlerinin altında keçe kullanılması ısı geçişini engellemez. Harcayacağınız enerji alüminyum folyolu yalıtımla yaptığımız yalıtımın çok üstünde olacaktır.

 

 Cami ısıtma / Cami halı altı ısıtma ve ısı yalıtımı

 Her ne kadar cami ısıtma sistemi diyorsak da yaptığımız işi hiçbir zaman cami ısıtma diye adlandıramayız. Camilerde mekanın tamamını ısıtmak çok çok pahalı bir yöntemdir. Sistemin 24 saat hiç durmadan çalışması gerekir. O halde doğru olan nedir camiyi değil cemaati ısıtmak . Mekanı değil, doğrudan insanı ısıtmak hassas bir iştir. Kullanılan malzemelerde, projelendirme ve işçilikte buna dikkat etmek durumundayız. Projelendirmede her zaman cami idarecilerinin ve cemaatin görüşleri alınmalıdır. Yapılan hatalar her zaman camilerimize ve cemaatlerimize patlar.

 Türkiye'de hiç bir firma karbon film ısıtıcıları kendi bulduğunu, özel yaptırdığını, farklı olduğunu söyleyemez. İthal edilen ülke ve üretici firma farkları nedeniyle fiyat farkları oluşmaktadır.Ayrıca uygulamada kullanılan malzemeler nedeniylede fiyat farkı oluşabilir.

 Telli halı altı sistemlerin cami halılarına zararı saymakla bitmez. En büyük handikapları ısıtma kablolarının kopabilmesidir.

 Diğer bir önemli fark ise yalıtımdır. Maalesef insanımız yeniliklere tam açık değil. Cami sektörü iplik artığı keçeye yıllardır alışmış, bırakamıyor. Halı altına ısı kaynağı yerleştiriyoruz, üstelik elektrikli ve insanla arasındaki tek engel gözenekli halıdır. Halının üzerine büyücek bir nesne kapatıldığında, mesela kasa, dolap veya minder-yatak gibi, film ve etrafı aşırı ısınır. Çok ısındığında ilk olarak kendisini ve altındaki iplik keçesini yakar. Bu ciddi bir risktir.
Bunu önlemenin tek yolu tüm uygulamalarda “Alüminyum folyolu” yalıtım kullanmaktadır, halı altında keçe olsa bile.

 Alüminyum folyo iletken bir metal olduğu için aşırı ısınmayı derhal dağıtır ve yanma riskini sıfıra indirir. Bu kadar basittir, ama maalesef bunu maliyeti etkileyen önemli bir gider olarak görüp kullanmayanlar var. İnşallah hem cemaat, hem de uygulamacı firmalar bunu benimser.
Isıtma konusunda maliyet unsuru çok önemseniyor ama bazen kaliteyi ve emniyeti göz ardı ediyoruz. Karbon film ilk yıllarda çok pahalıydı, artık ucuzlamış durumda. Büyük camilerin ısıtma sistemi dahi, bir minare maliyetine gelmiyor. Tüm zemini ısıtıp, daha düşük sıcaklıkta çalıştırmak hem tasarruf ve hem de emniyet için daha iyidir

 

 Firmamız tarafından Güney Kore standartlarında Türkiye'de ürettirdiğimiz alüminyum folyolu karbonik ısıtma yalıtımlarımız son derece ekonomik fiyatlarla satışa sunulmuştur.

 

 Isı yalıtımı yapılmayan zemin ısıtma sistemlerinde enerji harcamalarınız artacaktır, yapılan ısı yalıtımı çok kısa zamanda size kazanç olarak geri dönecektir. Bütün ısıtma sistemlerinde harcanan enerji , binadan kaçan enerjinin karşılanması için harcanır. Ne kadar iyi yalıtım yapılırsa ödeyeceğiniz enerji bedeli o kadar azalacaktır.

 Birinci amacımız binalardan kaçan ısı enerjisini azaltmak olmalıdır.

 İhtiyacınız olan karbonik ısıtma filmlerini ve ısı yalıtım malzemesini Türkiye'nin heryerine kargo ile 72 saatde ulaştırıyoruz.

 

 Isıtma filmlerimiz karbonik teknoloji ile  imal edilmektedir. İçerisinde tel yada rezistans türü ısıtıcı yoktur.  Termostatlı kullanım ile sağlıklı ve son derece güvenlidir.

 
       

KURULUŞ : 1998

Karbon film ile zemin ısıtma , parke ısıtma , Türkiyenin her yerine satış ve montaj

Çalışma Saatleri: Hafta İçi 08.45 -17.45 Cumartesi : 09.00-13.00

.

Uygulama alanınızı ayrıntılı olarak yazıp bizden teklif isteyebilirsiniz.

.
>Zeytin Yağı Tankı Isı Koruma >Boru Hattı Isı Koruma >Manyetik Alan Koruma Filmi
>Tank Isı Koruma >Küçük Evler İçin Isıtma Çözümleri >Kablolu veya Karbon Film Tercihi
>Ürün Sipariş Süreci >Karbon Isıtma Nerelerde Uygulanır? >Karbon Film Elektrik Tüketimi Ne Kadardır?
>Film Altına Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır? >Çocuk Odası Zeminden Isıtma  
.

Karbonik ısıtma ürünlerini , döşemeden ısıtma termostatlarını ve  Isı Yalıtım Ürünlerini EFT , Havale yada ofisimize gelerek Kredi Kartnızla ile satın alabilirsiniz.

.